-Nõmme turg | Foto: Siim Semiskar

Kevad Nõmme turul

Inimesed/Nõmme Leht nr.03

Nõmme üheks peamiseks südameks on Nõmme turg, kus saavad kokku erinevad inimesed, mõtted ja arvamused. Nõmme leht käis ja küsis turul kauplevate müüjate käest, kuidas neile Nõmmel meeldib.

Hanna,
õunapood

Praegu on kevad päris ilus. Just väljas jalutamas käia on väga mõnus, kui ilmad hakkavad soojemaks minema. Ei kujutagi ette, et elaksin näiteks kesklinnas, kus sellist loodust pole ümber. Mulle kui Rakverest pärit inimesele on loodus just kuidagi eriti lähedane. Töötan Nõmme turul selle aasta veebruarist. Ilusad ilmad on toonud rahvast turule juurde. Inimesed tulevad turule eelkõige maasikaid ostma, aga õunteni jõutakse õnneks samuti. Praegu müüme veel viimaseid eelmise hooaja õunu. Suve saabudes läheb fookus mahlamüügile. Kõige rohkem kliente on keskealiste seas, kes hindavad just eriti Eesti õuna.

Malle,
liha- ja piimalett

Minule meeldib Nõmme turul töötada eelkõige suhtluse pärast. Jaanuaris-veebruaris oli palju vähem rahvast kui märtsis ilusate ilmade saabumisel. Nädalalõpud on muidugi kõige rahvarohkemad ning esmaspäevad kõige vaiksemad. Põhiliselt ostetakse meilt just vorsti ja kohupiima. Nädala sees käivad rohkem pensionärid, nädalavahetuseti aga n-ö rikkam rahvas. Meil on kõik väiketootjad ja kuna sellist kaupa suurtest poodidest ei leia, siis tullakse siia. Olen küll Sauelt pärit, aga mulle meeldib Nõmme paigana isegi rohkem. Sauel on väga vaikne, Nõmmel aga elu käib.

Signe,
lihalett

Olen nüüdseks Nõmme turul töötanud viis aastat, elanud olen siin aga kogu elu. Õpin ülikoolis loodusturismi giidiks ja mulle meeldivad kõik neli aastaaega. Päike, vihm, torm ja lumi – kõik on ilus. Igal aastaajal on häid asju. (Puhkeb naerma.) Ja kui ei meeldi, siis võib ära kolida! Nõmme puhul meeldibki mulle just loodus, väikesed majad. Siin on kõik olemas, ka rongijaam ja seesama turg. Ma poleks siin, kui ei meeldiks! Turul on oma klientuur. Näiteks mõnele kliendile võin juba vorsti hakata sisse pakkima siis, kui näen teda turu väravast sisse tulemas. Ma isegi imestan vahel, et kas inimesed panevadki igal hommikul leiva peale ainult suitsuvorsti. Kevadel käib rahvast hõredalt, aga umbes munadepühadest alates on inimesi jälle rohkem. Rahvast tõmbavad turule ikkagi maasikad ja lilled. Turu külastajaid on jäänud aastate jooksul veidi vähemaks minu hinnangul.

Julianna,
Gruusia pagarilett

Mina elan Mustamäel, aga Nõmme meeldib mulle eelkõige oma vaikuse ja rohelisuse tõttu. Turul töötamist naudin väga. Meie saialetti külastavad seejuures peamiselt eestlased, vene rahvusest inimesi käib siin vähe. Kevadel on turul rahvast kohati isegi rohkem kui suvel. Suviti on inimesed linnast väljas puhkamas.

Reelika,
kalapood

Nädala sees on rahvast vähe, aga nädalavahetuseti ulatub järjekord vahel isegi poe uksest välja. Eriti palju tuleb inimesi kalapoodi värske kalamarja hooajal. (Muigab.) Kõige „hullem“ aeg on jõulud. Üleüldse käib pühade paiku alati kõige rohkem rahvast, siis müüjatel naljalt vabu päevi pole. Meie poodi külastab inimesi sünnist surmani. Elan ise küll Pelgulinnas, aga töötan Nõmme turul neljandat aastat ja mulle meeldib siin väga. Eriti kiiresti mööduvad päevad just reedest pühapäevani, kui rahvast käib rohkem. Mõni tuleb tagasi ja kiidab toodet, mõni on toonud kommigi.

Märksõnad:

Lisa kommentaar

Your email address will not be published.

*

Loe ka (Inimesed)

Nõmmekate jõulud

Nõmme üheks peamiseks südameks on Nõmme turg, kus saavad kokku erinevad inimesed,…

Nõmmekate vaba aeg

Nõmme üheks peamiseks südameks on Nõmme turg, kus saavad kokku erinevad inimesed,…

Mine Üles
Inline
Inline