-Nõmme turg | Foto: Koduleht

Kõik võimalused tööks, spordiks ja ajaviiteks

Nõmme Leht nr.01/Olustik

Nõmmel on mitmeid kooskäimiskohti, mis pakuvad siin elavatele inimestele ajaveetmisideid, kokkusaamisrõõmu ja enesearenguvõimalusi.

Nõmme turg

Nõmme keskuses asub linnaosa armastatumaid kohti Nõmme turg. Turg on tegutsenud seal juba alates 1908. aastast, tähistades sel aastal oma 110. tegutsemisaastat.

Nõmme turul on külastajatel võimalik soetada aastaringselt värsket ja kvaliteetset toidukaupa. Just kaupade eestimaine ja kvaliteetne päritolu on Nõmme turu üks peamisi märksõnu. Kui suvisel ajal saab osta ja müüa peamiselt välilettidel, siis ka talvisel hooajal turu tegevus ei seisku – kauplemine jätkub peamiselt siseruumides ja turuhoones. Turuhoonest ja väikestest poekestest saab soetada kaupu alates liha- ja kalatoodetest, lõpetades riiete või käsitööga. Kauplejad, kes külma ei karda, saavad jätkata müümisega ka õues, sest turul on tugeva konstruktsiooniga varjualused, mis sobivad ka talviseks ajaks.

Peale ostlemise saab Nõmme turul nautida ka head toitu. Turu territooriumilt leiab mitmeid nii Eesti kui ka välismaiseid maitseid pakkuvaid söögikohti. Neist uusim on köökpood “Raba”, mis pakub erinevate rahvusköökide roogi. Itaalia köögi armastajatele asub turul “Pizza & Cannoli Deli”, mis pakub värskeid puuvilju, erinevaid juuste ja teisi maitsvaid tooteid otse Itaaliast. Nagu igale turule kohaselt, ei puudu Nõmme turult ka kondiitriärid ja Muhu leib.

Turul on nõmmekate meelispaigaks kujunenud lauljatar Hannahi Buxhöwdeni pagariäri, kus igal hommikul valmivad kohapeal käsitööna värsked saiakesed. Lisaks varustatakse turukohvikut igapäevaselt värskete leibade ja kookidega, mis valmivad Buxhöwdeni pagarikojas Sauel. Pagariäri klienditeenindaja Meril märgib, et klientide vaieldamatuks lemmikuks on kujunenud kaneelisaiad, mis lähevad sõna otses mõttes nagu soojad saiad.

-Manta maja | Foto: Koduleht

Manta maja

Vabaduse puiestee ja Naaritsa tänava nurgal asuv Manta maja kavandati algselt autoesinduseks ja hiljem plaaniti sinna rajada hoopiski vanadekodu. Maja seisis kaheksa aastat tühjana, kuniks läinud aastal rajati sinna innovaatiline ärihoone.

Manta maja peamine eesmärk on pakkuda ööpäevaringselt avatud kontorihotelli teenust. Kontorihotell on kahel viimasel korrusel asuv tööpindade kompleks, mis on varustatud kaasaegse ja kvaliteetse tehnikaga. Tööpinna rendihinnad algavad alates 150 eurost kuus. Töökoha renditasuga kaasneb kogu maja kasutusõigus, kaasa arvatud koosolekuruumide, köögi- ja puhkeala kasutus. Kokku on büroohotellis ligikaudu sada renditavat tööpinda, millest juba 60 on praegu kasutuses.

Ehkki suurem osa hoonest kuulub äripinna alla, leiab hoonest ka kaasaegsed ilukabinetid, lillepoe ja restorani “Jah, kallis!” koos veinipoega. Lisaks asub keldrikorrusel ööpäevaringselt avatud jõusaal.

Nutikate lahendustega huvitegevuseks loodud ruumis saavad vaba aega sisustada lapsed, noored ja ka täiskasvanud. Sügisest hakkab seal koos käima laste robootika, foto- ja videoõppe ning kokanduse ringid. Täiskasvanutele pakutakse vormiloojate ja turunduskoolitusi, aga ka astroloogia kursust algajatele. Huviringide nimekiri on pidevalt täienemisel ja täpsem info on leitav Manta maja koduleheküljelt.

-Von Glehni teater | Foto: Koduleht

Von Glehni Teater

MTÜ Von Glehni Teater loodi 2012. aastal Nõmme Koduloohuviliste Koja ja tuntud  näitleja Margus Prangeli eestvedamisel. Pärnu maanteel Nõmme keskuses asuv Von Glehni Teater pole tavaline teater, vaid hoone on nii teatri- kui ka kinomaja ja kontserdisaal. Prangeli sõnul on teatri eesmärk kultuuriliselt Nõmme linnaosa teenindada ja saada Nõmme Linnateatriks. Praegu hoiavad teatril elu sees innukad teatriharrastajad, oma professionaalne püsigrupp puudub.

Algaval hooajal pakub teater mono- ja stand-up stiilis teatritükke. Lisaks on kavas paar lasteetendust. Aga mis peamine: selles teatris saab ka ise näitlemisoskusi lihvida. Sügisest alustab mitu improvisatsioonikursust, foorumteatrit ja draamaringi nii täiskasvanutele kui ka noortele.

Eelnevatel hooaegadel on majas tegutsenud vahelduva eduga ka kino. Prangel tõdeb, et toetust kinoekraani ostmiseks on küsitud nii linnaosavalitsusest kui ka ministeeriumist, ent tulemuseta. Viimase võimalusena loodetakse vaja minev summa saada kokku kodanikualgatuse korras. “Kui iga nõmmekas paneks ühe euro aastas teatri tegevuses hoidmiseks, tuleksime omadega hästi välja ja saaksime ka kino käigus hoida,” tõdeb Prangel. Praegu kogutakse raha algsete lühtrite taastamiseks.

Annetada saab MTÜ Von Glehni Teater arvelduskontole Swedbankis EE282200221056142759. Kõik toetajad tuuakse kunagi teatri seinal välja nimeliselt ja tunnustatakse teatri tänukirjaga.

-Nõmme huvikool | Foto: Koduleht

Nõmme huvikool

Nõmme noortemaja alustas 1952. aastal tegevust Nõmme pioneeridemajana, asudes omaaegses Kersoni villas Nurme tänaval. Tänaseks pole tegevus Nurme tänaval lõppenud, vaid laienetud on ka Õie tänavale. Viimast lihvi on saamas lisaruumid Pääsküla gümnaasiumis.

Nõmme noortemaja sihtgrupiks ei ole ainult noored. Huvitegevust pakutakse nii mudilastele, koolinoortele kui ka täiskasvanutele. Algavast õppeaastast pakub noortemaja enam kui 40 erinevat huvitegevust. Valiku võimalusi on palju, valida saab seitsmest erinevast valdkonnast: teatri, muusika, tantsu, mõttemängude, tehnika ja looduse vallast. Eraldi valdkonna moodustavad mudilastele mõeldud huviringid.

Peale huvitegevuse korraldab noortemaja erinevaid linnalaagreid ja avatud töötube. Erinevatel näitustel, konkurssidel, võistlustel ja kontserditel saab näha laste ja noorte ringides omandatud oskusi ja tööde tulemusi.

Loodusmaja on üks suurima külastatavusega huvikooli maju – aastas külastab seda umbes 2000 last. Loodusmaja on koht, kus lapsed saavad huvitegevuste kaudu rohkem loodust tundma õppida. Eriline on sealne loomade elavnurk, mille elanikke tullakse uudistama kõikjalt Tallinnast. Juba 15 aastat elab seal Tallinna loomaaia harjasvöölane Nuhvik ja kuningboa Muri ning palju teisi väikesi imetajaid, roomajaid, putukaid ja kahepaikseid.

Algavast õppeaastast kolitakse endised Mai tänava ruumid ja huvitegevused ümber uutesse Pääsküla gümnaasiumi ruumidesse, sest Mai tänava maja oli ajale jalgu jäämas. Uues hoones ootavad lapsi ees soojad ruumid, lift ja kaasaegne tehnika. Huvikooli direktor Hele Leek-Ambur sõnab uhkusega, et uutesse lisaruumidesse tuleb näiteks üks Eesti parimaid automudelismi radasid.

Tekst: Liisbeth Lind

Lisa kommentaar

Your email address will not be published.

*

Loe ka (Nõmme Leht nr.01)

Mine Üles
Inline
Inline