-Droonivaade Manta Majale ja Nõmmele | Foto: HammerHub

Kuidas meelitada nõmmekad Nõmmele tööle?

Nõmme Leht nr.03/Olustik

Nõmme on oma kauni looduse ja erilise miljööga kuulunud eestlaste meeliselupaikade hulka juba ammustest aegadest, ent tööl käivad siinkandis vähesed.

Läheme ajas tosin aastat tagasi ja meenutame tänase Manta Maja algusaegu. 2007. aastal asus suure sõidutee äärde kolmekorruselist betoonmaja ehitama Premium Motors. Pärnu poolt linna sõitvatele inimestele pidid Vabaduse puiesteele jõudes silma hakkama Porsche ja Hummeri masinad, mis klaasvitriinide taga uut omanikku ootasid. Ent ühtäkki tabas maailma majanduskrahh ning Premium Motors läks pankrotti. Keldrikorrusele planeeritud remonditöökoda, esimese korruse pank ning teise ja kolmanda korruse müügisalong jäidki vaid ilusaks mõtteks paberil.

Ettevõtjale Allan Koolile ja tema kinnisvaraga tegelevatele partneritele hakkas ehitusjärgus hoone silma ning 2013. aastal otsustati krunt koos poolelioleva ehitisega ära osta. „Sellesse projekti olid esialgsed omanikud plaaninud kõvasti raha investeerida – seda näitasid üksnes hoone klaasfassaad ja monoliitbetoon. Maja hind oli siiski soodne, sest keegi ei osanud selles kasumlikku äriprojekti näha. Meie otsustasime proovida,“ meenutab Kool.

Ehitustöödega jätkati 2017. aastal. „Eks kõik projektid ole huvitavad, aga Manta Maja ettevõtmine kujunes kuidagi eriti südamelähedaseks,“ tunnistab täna koos teiste Hammerheadi juhtidega ka ise Manta Majas asuvas kontorihotellis HammerHub igapäevaselt töötav Kool. „Meie mõte hakkas kohe jooksma seda rada pidi, et loodav kontoripind oleks võimalikult väikeettevõtja-sõbralik ja sobiks Nõmme üleüldise kuvandiga. Nii läksimegi seda teed, et lõime kontorihotelli, mis sobib ideaalselt eelkõige väiksematele firmadele ja alles alustavatele ettevõtetele.“

Suure pinna Manta Maja hoonest hõlmabki teisel ja kolmandal korrusel asuv HammerHubi kontorihotell. „Terminina tekitas kontorihotell inimestes esialgu umbusaldust ja kõlas võõrana, kuid aja möödudes on üha rohkem siinse piirkonna elanikke ühiskontorit ja selle võlusid avastama hakanud. Kui pärast maja avamist leidsid tee meieni üksikud kliendid, siis nüüdseks on tekkinud kontoris tänu uutele ettevõtetele väga mõnus miljöö,“ ütleb Kool. Kontorihotell peaks sarnaselt nõmmekatele kõnetama ka Keila, Saku, Saue ja Laagri asunikke, sest kümned tuhanded pealinna lähiümbrises elavad inimesed kulutavad igapäevaselt mitu tundi Tallinna kesklinna ja sealt tagasi sõitmisele.

Ent mida üldse ühiskontor ehk kontorihotell endast kujutab? „Esiteks, siin on inspireeriv ja koostööle suunatud keskkond, kus vabas õhkkonnas töötades tekivad ettevõtjate seas väärtuslikud kontaktid ja uued partnerid. Selliseid näiteid edukatest koostööprojektidest on meil aasta jooksul tekkinud üle ootuste palju. Teiseks, meie puhul tähendab kontorihotell ka seda, et hinna sees on kõik töötaja jaoks vajalikud teenused ja asjad: internet, printer, koosolekuruumid, kohv/tee, parkimine, 24/7 sissepääs, koristusteenused ja kommunaalkulud,“ loetleb Kool.

„Ka kodukontoris töötavad inimesed võiksid kontorihotelli peale mõelda,“ viskab Kool mõtte õhku. „Kaheksakümmend protsenti nendest inimestest, kes on käinud meie majaga tutvumas, on tulnud siia ka tööle. See kinnitab, et me ei valmista klientidele pettumust. Märkimisväärne osa meie kontorihotelli tulnud inimestest on olnud seejuures varasemalt just kodukontori kasutajad.“

HammerHurbi kontorihotell ei nõua pikaajalisi lepinguid. Büroopinda on võimalik rentida ka näiteks üheks päevaks. Kuutasu, mis sisaldab varasemalt juba mainitud hüvesid, on ühe koha eest aga 150 eurot, millele lisandub käibemaks. Võrreldes kesklinnas asuvate analoogsete modernsete kontoritega, on Manta Maja üürisumma mõnevõrra väiksem.

Manta Maja ei hõlma endas üksnes kontorihotelli. Keldrikorrusel asub 24-7fitness jõusaal, esimesel korrusel resto „Jah, Kallis“. „Tulevikus, kui ühiskontoris on veel rohkem omanäolisi ettevõtjaid, plaanime hakata pakkuma ka erinevaid kõrvalteenuseid, kus Manta Majas tegutsevad ettevõtted kasutavad üksteise plusse igapäevasteks toiminguteks ära,“ lisab Kool lõpetuseks ja kutsub lahkelt kõiki huvilisi majaga tutvuma.

Tekst: Karl Rinaldo
Fotod: Manta Maja

Lisa kommentaar

Your email address will not be published.

*

Loe ka (Nõmme Leht nr.03)

Kevad Nõmme turul

Nõmme üheks peamiseks südameks on Nõmme turg, kus saavad kokku erinevad inimesed,…

Mine Üles
Inline
Inline