-Nõmme | Foto: Siim Semiskar

Miks ma armastan Nõmmet?

Inimesed/Nõmme Leht nr.02

Nõmme on elupaigana Tallinna üks pärle ning mõnusat keskkonda ja kodutunnet on siin nautimas ka suur hulk Eesti tuntud ja armastatud inimesi.

Jüri Aarma,
ajakirjanik ja muusik

Olen Nõmmel elanud kusagil 30 aastat. Lemmikpaiku on mul siin mitmeid. Minu maja taga on väike park koos kõlakojaga, kus on tore koerte ja lastelastega jalutada. Minu kodu paikneb Vabaduse puiestee külje all, aga sellest hoolimata käivad suvel hoovis siilid ja pidevalt elab paar oravat aias. Olen veendunud jalgrattaga väntaja: mu koduväravast kuni töökohtadeni ulatub kergsõidutee. Mulle meeldib ka bussiga sõita, kui auto ei käivitu või vihma sajab. Nõmme arhitektuur on kohe eraldi nähtus – kõik see majades olev vanadus, see on minu eas teretulnud nähtus.

Ain Lutsepp,
näitleja ja poliitik

Olen Nõmmel elanud nii kaua kui mäletan, alates 1960-ndatest aastatest. Ma ei tea paremat kohta, kus elada. Olles lühemat aega elanud ka teistes kohtades Tallinnas ja mujalgi, siis leian, et Nõmme on parim kant. Kõik on käe-jala ulatuses: rohelus ja treenimisvõimalused. Inimesed, kes Nõmmel elavad on äärmiselt meeldivad. Käisin 11 aastat Nõmme Gümnaasiumis ja sellest ajast on jäänud väga palju tuttavaid Nõmmele elama. Ma ei ole eriti seda tüüpi inimene, kes vahetaks elukeskkonda, mul läheb mujal harjumiseks tükk aega. Nõmme keskkond on mulle igati sobilik.

Siiri Oviir,
endine eurosaadik

Tänaseks olen elanud Nõmmel 45 aastat. Nõmmel on hea elada, küllap räägib sellest ka fakt, et kui 100 aastat tagasi elas siin umbes 10 000 inimest, siis täna juba ligi 40 000. Nõmme aknast välja vaadates näeb rohelust, ja nii 12 kuud järjest. Meil on männid, lennukiaknast alla vaadates lausa männimets. Meil on Pääsküla raba, kus olen jalutamas käinud aastakümneid ja ei väsi tema ilust vist kunagi. Lillede õitsemise aegu on huvitav mööda tänavaid jalutada ja üle plangu aedadesse kiigata. Milliseid kauneid ja lillerikkaid aedu Nõmmel on! Talvekuudel elame nagu Jõulumaal. Aeda, kus kaunites tuledes ei säraks kuusk või mänd, Nõmmelt naljalt ei leia. Eks räägib seegi nõmmekate armastusest oma kodu vastu.

Sandor Liive,
ettevõtja

Lapsepõlves elasin Mustamäel ja käisin poisikesena Nõmmel trennis. Juba tol ajal imetlesin Nõmme elu ja nüüd olen ise Nõmmel juba 11 aastat elanud. Liikumise ja spordiga seotud lemmikkohaks on Von Glehni park ja selle suusarajad. Kui tunnen, et miskit on puudu, on Nõmme turg minu jaoks nagu külmkapp. Väga huvitav on Nõmmel ka see, et siin on vanu maju, renoveeritud vanemaid maju ja ka täiesti uusi maju. Elukeskkonnas on olemas kontrast. Siinne keskkond on täielikult välja kujunenud ja kõik eluks vajalik on lähedal.

Urmas Paet,
eurosaadik

Olen olnud Nõmme elanik vahelduva eduga, aga praeguseks kokku üle 20 aasta. Jalutamas meeldib mulle käia Vana-Nõmme tänavatel, Nõmme keskosas asuvas piirkonnas. Harku mets, Glehni park ja Pääsküla raba on minu jaoks ka olulised kohad. Nõmme on selline hubane piirkond, mis ei meenuta kuidagi, et tegemist oleks ühe suure linna ehk Tallinnaga, või linna küljes oleva osaga. Samuti on kesklinn väga mugavalt lähedal. Ühtpidi elad nagu linnas, aga teisalt väikeses ja rahulikus paigas. Vaadates Nõmme elanikke, siis paljudele ei ole see lihtsalt suvaline koht, kus elada. Nõmme korrashoid ja kodukoha edasi arendamine on siin isiklikum, kui mõnes teises linnas keskmiselt.

Lisa kommentaar

Your email address will not be published.

*

Loe ka (Inimesed)

Nõmmekate jõulud

Nõmme üheks peamiseks südameks on Nõmme turg, kus saavad kokku erinevad inimesed,…

Nõmmekate vaba aeg

Nõmme üheks peamiseks südameks on Nõmme turg, kus saavad kokku erinevad inimesed,…

Kevad Nõmme turul

Nõmme üheks peamiseks südameks on Nõmme turg, kus saavad kokku erinevad inimesed,…

Mine Üles
Inline
Inline