-Nikolai von Glehni kuju | Foto: Nõmme Leht

Miks ma armastan Nõmmet?

Inimesed/Nõmme Leht nr.01

Nõmme on elupaigana Tallinna üks pärle ning mõnusat keskkonda ja kodutunnet on siin nautimas ka suur hulk Eesti tuntud ja armastatud inimesi.


Jan Uuspõld,
näitleja

Ma ei ole kindlasti adekvaatne hindama, mis on Nõmmel hästi, kuna see on minu kodu. Olen juba neljandat põlve nõmmekas. Mulle väga meeldib, et infrastruktuur on sisse töötatud ja ummikuid ei ole. Samuti on ära kadunud võistlemine naabritega. Ei pea enam mõtlema sellistele kõrvalistele asjadele, kõik on chill. Maailma mastaabis on Nõmme ülimalt luksuslik elupaik. Ameerikas keegi ei usukski, kui räägiks, et selline koht nagu Nõmme on olemas – astud paar sammu ja juba oledki metsaradadel, saad allikast vett juua ja marju korjata.

Marju Länik,
laulja

Nõmme on koht, kus elan juba 20 aastat. Valisin Nõmme, kuna mulle meeldib väga rohelus, metsaalad, puutumata loodus ja parkide rohkus. Nõmme on koht, kus on veel võimalik kuulata linnulaulu ja kohata metsloomi. Kõlab ehk uskumatuna, kuid olen Nõmmel kohtunud põdra, kitse, rebase ja jänesega, muudest väiksematest loomadest rääkimata. Mind võluvad erinevad terviserajad ja ilusad kohad, nagu hüppetorni mets, Glehni park, Harku mets ja Nõmme-Mustamäe maastikukaitseala. On ääretult meeldiv, et Nõmme pole väga tihedalt asustatud ja on üldiselt eramajade rajoon. Mõned kortermajad küll on, ent ka need on nii meeldivalt metsasoppidesse peidetud, et üldse ei häiri.

Even Tudeberg,
ettevõtja

Olen sündinud Nõmmel ja kogu elu siin elanud. Olen teist põlve nõmmekas. Nõmme on kindlasti üks parim koht, kus elada. Leian, et tark oleks elada selles kohas, kuhu oled sündinud, selles kliimas ja nende inimeste keskel, keda tunned. Kõige rohkem meeldib mulle rabas käia, seal on ilus iga ilmaga ja igal aastaajal. Rabas on sõbralikud inimesed, kes alati tervitavad ja naeratavad ning kogu see kant on korras ja hoolitsetud. Üleüldse on looduses viibimine tasakaaluks sellele hektilisele elule, mis kurnab ja väsitab oma sisutute ja mõttetute uudistega. Mulle meeldiks rohkem positiivsust Nõmmel! Nõmmekal pole vaja teada muu maailma muredest ega end sellega kurnata. Kui hakkame Nõmmel kiitma häid tegusid ja toredaid ettevõtlikke inimesi, siis usun, et teised hakkavad ka joonduma selle järgi ja neid eeskujudeks võtma. Ma ei pea siinkohal silmas üldse maailmameistreid, või kõige ilusamaid ja targemaid inimesi, ega ka rikkaid. Tähtis on üksteist aidata ja teada, et oled ümbritsetud inimestega, kes sind raskel ajal aitavad.

Mart Poom,
jalgpalliaktivist

Olen ise Mustamäe poiss, aga mu vanaema elas Nõmmel ja tema kodus elab nüüd mu õde perega. Olen palju oma elust elanud välismaal, aga 18 aastat tagasi kolisime perega Eestisse ja praegu on Nõmme mu kodukoht. Ka mu jalgpallikool Nõmme United tegutseb siin. Suuremad pojad käivad mul siin koolis ja ka noorem läheb kindlasti Nõmmele kooli. Kodukoha muudab eriliseks rahulik elukeskkond, madal asustus ja muidugi loodus. Nõmme asukoht on super, kõik on olemas. Nõmme turule saab minna ostma head värsket kraami ja kõikide sportimisvõimalustega metsarajad on omast käest võtta.

Tekst: Merlin Stamm

Lisa kommentaar

Your email address will not be published.

*

Loe ka (Inimesed)

Nõmmekate jõulud

Nõmme üheks peamiseks südameks on Nõmme turg, kus saavad kokku erinevad inimesed,…

Nõmmekate vaba aeg

Nõmme üheks peamiseks südameks on Nõmme turg, kus saavad kokku erinevad inimesed,…

Kevad Nõmme turul

Nõmme üheks peamiseks südameks on Nõmme turg, kus saavad kokku erinevad inimesed,…

Mine Üles
Inline
Inline