Jaagup Toome (vasakpoolne sinises) ja Erik Luts (parempoolne sinises) heitlemas finaalis Energa 3x3 Gdanski vastu | Foto: Siim Semiskar

Nõmme mändide all mängiti tipptasemel korvpalli

Nõmme Leht nr.04/Olustik

Augusti alguses toimus Nõmme turu parklas kõrgetasemeline tänavakorvpalliturniir, kus võidu viis lõpuks koju profimeeskond Poolast Gdanskist, kes on ühtlasi ka valitsev maailmameistrivõistluste pronksitiim.

3×3 korvpall on tavalise 5-5 korvpalli väiksem vend ning nagu nimigi ütleb, siis mängitakse seda kolm-kolme vastu ühe korvi all. Mänguaeg on 10 minutit või kohtumine lõpetatakse ka juhul, kui võitja kogub 21 punkti. Reeglina mängitakse 3×3 korvpalli õues, kuid päris tänavakorvpalliks ei saa seda enam nimetada, sest asfaldi asemel kasutatakse spetsiaalset plastikust väljakukatet ning määrused on aastatega oluliselt muutunud.

Nõmmel jõudsid finaali eelpool mainitud Poola nelik (Michael Hicks, Marcin Sroka, Pawel Pawlowski ja Przemyslaw Zamojski) ning kogenud Eesti 3×3 korvpalli tiim Kvartett (Jaagup Toome, Andreas Märtson, Erik Luts ja Gaspar Bibikov). Kohtumine kulges esialgu tasavägiselt, kuid otsustavaks poolakate parem füüsiline vorm ning Gdansk võitis mängu 20:13. Poolfinaalis oli poolakatele kiiduväärt lahingu andnud teine eestlaste võistkond Lastkings (Joosep Indremitte, Karl Johan Lips, Ron Arnar Pehka ja Silver Jurno).

Gdanski võistkonda staariks on 36-aastane Poola passiga ameeriklane Michael Hicks, kes ei hoidnud ennast Nõmme turniiril tagasi ja pakkus publikule hullumeelseid kaugviskeid ja endale omast emotsionaalset mängu. “Võita on väga hea, see ei tulnud kergelt. 3×3 korvpallis ei tule midagi kergelt. Kõik võivad kõiki igal hetkel võita.” Kuna poolakatel on tänavusest aastast ette näidata MM-i pronksmedal, siis Hicksi sõnul tähendab see varasemast suuremat vastutust. “Oleme nüüd teistele võistkondadele tunduvalt suuremaks märklauaks. Meid tahetakse igas mängus mutta tampida, et saaks öelda, et me võitsime maailma paremuselt kolmandat tiimi,” ütles Hicks.

Nõmmel finaali jõudnud Kvartett andis poolakatele küll lahingu, kuid lõpuni mängus püsida ei suutnud ja pidi leppima kaotusega. “Meie tasemest on nende poolt näidatu ikka tunduvalt kõrgem. Nad on füüsiliselt head, pall liigub rünnakul hirmus kiiresti ja kõik mehed on viskajad,” selgitas kogenud tänavakorvpallur Luts ning lisas: “Loomulikult on neil ka Hicks, kes paneb lihtsalt hullu ja otsustab oma visetega mänge.”

“Kodupublikut oli küll palju, aga oleks võinud veel rohkem olla,” muigas samuti aastaid 3×3 korvpalli karusellil tiirelnud Toome finaalikaotuse põhjuste kohta vastates ning lisas: “Kui tõsisemalt rääkida, siis meie, kes me koos oleme paar kuud korra nädalas trenni teinud, jääme ilmselgelt neile alla. Poole mängu peal oli kõik veel lahtine, aga lõpuks väsisime ära.“

“Nõmmekana nautis Toome turniiri eriliselt, kuna sai platsile rahulikult koos perega jalutada: “Mida enamat tahta, kui et kodu kõrval saab nii head mängu teha. Aga osales ainult üheksa tiimi. Olgu meil suvel Nõmmel üks turniir, aga seda võiks suuremalt teha.”

Toome sõnul tunneb tema Nõmmel puudust ühest korralikust plastikkattega väliväljakust, kus soovijad saaksid oma korvpallioskuseid lihvida. Kui näiteks Poola meeskonnal poleks olnud turniirivõiduga kaasnenud Tallinn Openi pileti püüdmisega suur häda käes, siis nemad asfaldile mängima poleks tulnud. Nõmme spordikeskuses on küll korralik väljak olemas, kuid selle kasutamise eest küsitakse küllalt kopsakat tunnihinda.


Loe turniiri kohta täpsemalt portaalist Korvpall24.ee.

Märksõnad:

Lisa kommentaar

Your email address will not be published.

*

Loe ka (Nõmme Leht nr.04)

Nõmmekate vaba aeg

Nõmme üheks peamiseks südameks on Nõmme turg, kus saavad kokku erinevad inimesed,…

Mine Üles
Inline
Inline