Nõmmekate vaba aeg

Inimesed/Nõmme Leht nr.04

Nõmme üheks peamiseks südameks on Nõmme turg, kus saavad kokku erinevad inimesed, mõtted ja arvamused. Nõmme leht käis ja küsis turul inimeste käest, milliseid üritusi nad Nõmmel külastavad ning millist meelelahutust võiks olla rohkem.

Karis

Pargis korraldatakse kontserte, see on hea. Ei saa öelda, et Nõmmel üritusi poleks, aga eks alati võiks rohkem olla. (Muigab.) Ja millegipärast toimuvad osad üritused neljapäeviti samal ajal. Roheliste Väravate Tänava iga-aastane festival on väga lahe. Seal ma käisin ka tänavu. Seal on nii teatrit, kontserte kui ka muud. Selline üritus sobib väga hästi Nõmmele. Ja muidugi turg… (Puhkeb naerma.) Lahkun turult millegipärast alati suure kotiga, kuigi hinnad on kõrged. Kultuurimajja pole veel jõudnud, aga Glehni teatris käisin improteatrit vaatamas. See oli väga vahva. Ja kui talv tuleb, siis saab Nõmmel suusatada ja lumelauaga sõita.

Jaanika ja Toomas

Ravila pargi kontserdid on väga lahedad. Park ise on väga tore ja esinejadki on alati väga hästi valitud. Väikese kogukonna keskel tekib mõnus atmosfäär. Ja kui laps natuke häält teeb, siis ei pea muretsema, et keegi altkulmu vaatab. Üritusi on Nõmmel piisavalt – laadad, kohvikutepäevad, kontserdid… Ehk võiks lastele rohkem võistlusi korraldada. Näiteks jookse ja rattavõistlusi. Meil on kodus nelja- ja kaheaastane laps, kellega saaks võistlustel kaasa lüüa. Kultuurimajas oleme käinud nii lastega erinevates ringides kui ka ise joogat tegemas. Suviti tahaks osaleda erinevatel üritustel rohkem. (Mõlemad muigavad.) Üritame selles osas end parandada!

Anu

Ma pole hetkel väga palju avalikest üritustest osa võtnud. Paljuski seepärast, et kodus on väikesed lapsed, kes vajavad pidevat hoolitsust. Ma pole ka ilmselt väga hästi kursis sellega, mis Nõmmel toimub. Kõige rohkem pakuvad huvi vabaõhukontserdid – seal käiks küll. Kui lapsed saavad suuremaks, siis plaanin nad kindlasti Nõmmel huviringidesse panna. Poiss juba käib tänu ühele sõbrale Nelsoni maadlusklubi trennis Nõmme keskuses. Ja tulevikus tahaks lapsed panna kindlasti ujumise- ja rahvatantsutrenni. Ise sooviksin samuti rahvatantsus käima hakata, kuid ma pole veel uurinud, kas siin on üldse sellist väljundit täiskasvanutele.

Heldur

Turg on meil hea ja ilus. Maailmatasemel. Aga kallis. Ma ostan siit suvel peamiselt maasikaid. Suvel on nädalavahetuseti turuplatsil kontserdid, inimesed laulavad. Neid kontserte käin ikka vaatamas. Uuele pritsimajale pandi hiljuti nurgakivi. Aasta pärast peab valmis saama. Mu isa oli nooruses siin vabatahtlik, kes aitas raha korjata Nõmme pritsimaja ehitamiseks. Nüüd võeti toona ehitatud maja maha ja rajatakse uus. Omal ajal algas siit Nõmmelt ju tuletõrjeparaadki, mis kulges Vabaduse väljakuni. Üritusi oli üleüldse rohkem. Õnneõngitsemised kirikuhoovis, jaanituli suusahüppemäe juures… Kahjuks jaanituld enam pole. Kultuurimajas, kus mu isa omal ajal töötas, siiski toimub nii üht kui teist. Mul on nii palju tegemisi, et ei jõua Nõmme Linnaosa Valitsuses pensionäridele korraldatavates ringides käia. Mind kutsuti hiljuti ka sellisesse ühingusse nagu „Nõmme vanamehed“, aga seal on kõik sellised 70ndates mehed. Minul on aga 1. oktoobril juubel – 90! Võtan veel sel aastal osa ka spordiveteranide mängudest. Harjutamas käin TPI (TTÜ) staadionil. Seal saab ka heitealasid teha.

Jaanus

Ega ma väga aktiivne üritustel osaleja pole, kuna käin Soomes tööl. Enim meeldivad suvised kontserdid parkides. Neid olen ikka kuulamas käinud. Tegelen ise palju spordiga. Kasutan ratturi ja rulluisutajana palju kergliiklusteid. Ja talvel on väga mõnus siinsetel radadel suusatada. Isegi siis, kui lund väga palju pole, saab kolm kuud tänu lumekahuritele talispordirõõme nautida. Mind praegused võimalused täiesti rahuldavad.

Lisa kommentaar

Your email address will not be published.

*

Loe ka (Inimesed)

Nõmmekate jõulud

Nõmme üheks peamiseks südameks on Nõmme turg, kus saavad kokku erinevad inimesed,…

Kevad Nõmme turul

Nõmme üheks peamiseks südameks on Nõmme turg, kus saavad kokku erinevad inimesed,…

Mine Üles
Inline
Inline