Telli pelletid e-poest www.apellet.ee!

Puitpelletid – mugav ja taskukohane küttelahendus koju

Nõmme Leht nr.04/Sisuturundus

Tarbijate teadlikkuse tõustes on kodumajapidamise kütteks hakatud üha enam kasutama puitpelleteid, sest see säästab keskkonda ning on mugav ja taskukohane lahendus. Kvaliteetse toodangu leiavad tarbijad sertifitseeritud tootjatelt.

Pelletite kasutamine on nutikas viis olla keskkonnasõbralik. Pelletid on taastuvenergiaallikas, mille kasutamine väärindab puidutööstuse kõrvalsaaduseid nagu saepuru ja höövellaastu. Eesti kohalik toore ja tarbimine vähendavad transpordiahela keskkonnamõju, puidu põletamine on CO2-neutraalne ning pelletite ladustamisel ja hoidmisel puudub keskkonna saastamise risk. Tänu sellele on pelletitel väike ökoloogiline jalajälg.

Pelleteid on kütteks kasutatud juba aastakümneid, kuid alles viimase dekaadi jooksul on loodud kodukasutajale sobivad pelletipõletid ja -katlad, mis oma kasutusmugavuselt on võrreldavad nii õli- kui gaasikateldega. Pelletimahutisse saab paigaldada anduri, mis annab teada, kui pelletit on vaja juurde tellida. Uue põlvkonna pelletiküte seadmetes on isegi tuhaeraldus automatiseeritud. Loomulikult on võimalik lisada internetimoodul, mis lubab juhtida põlemisprotsessi distantsilt. Omaniku ülesandeks jääb ainult utiliseerida põlemisel tekkiv tuhk ja õigel ajal pelleteid juurde tellida. Väga mugav lahendus selleks on e-pood www.apellet.ee.

Pelletiküte on usaldusväärne alternatiiv kõigile levinud kütteliikidele, sealhulgas maaküttele, sest pelletiküttel on suhteliselt väike rajamiskulu ning mõistlik hind kilovati kohta. Terviklahenduse puhul tuleb arvestada tarbimisega. Ükskuid kotte võib osta ka ehituskauplustest, kuid suuremate koguste puhul on mõistlik kaaluda aluste ostmist kojutarnega või spetsiaalse mahuti rajamist, et tellida pelleteid puhurautoga. Nagu ikka, tasub seadmete valimisel nõu küsida spetsialistidelt, kes oskavad soovitada sobivaimat võimalust.

Lisaks seadmetele on pelletite kasutusmugavuse tagamisel väga oluline pelletite kvaliteet. Ebakvaliteetne kütus võib halvemal juhul rikkuda põletusseadme, kuid kvaliteedi hindamine äinult välise vaatluse põhjal on peaaegu võimatu. Õnneks lihtsustavad turul orienteerumist ENplus ja Dinplus sertifikaadid. Pellet, mille pakendil on aga märgitud tootja nimi, DINplus või ENplus A1 number ja vastav logo, vastab kindlasti kõrgeimatele kvaliteedinõuetele ning on sobiv kasutamiseks kodumajapidamises. Kogenum ostja peaks vaatama ka pakendil olevat lisainfot, sest tootjate lõikes esineb siin suuri erinevusi. Näiteks on brändi A-pelleti tuhasus alla 0,4%, kuid nimetatud standardid lubavad tuhasust kuni 0,7%. Arvuliselt tähendab see, et ühe tonni A-pelleti põetamisel jääb järele alla nelja kilogrammi tuhka, mis on kuni 2 korda vähem, kui standardiga lubatud.


Telli pelletid e-poest www.apellet.ee.

Lisa kommentaar

Your email address will not be published.

*